LOOKBOOK

Neonowy zestaw idealny

Jakiś czas temu byłam z wizytą we wrocławskim ogrodzie botanicznym. Cel był jeden: zgromadzić pokaźną kolekcję dobrych zdjęć kwiatów i roślin, ale okazało się, że miejsce to jest tak magiczne, że przy okazji powstały zdjęcia do lookbooka.

Neonowy zestaw idealny

Zestaw, który mam na sobie to bluzka i spódnica, którą uszyłam z pomocą najlepszej krawcowej na świecie – mojej Babci (po której odziedziczyłam ogromną miłość do ubrań i talent krawiecki). Sięgając pamięcią czasów dzieciństwa mam przed oczami jeden obraz. Siedzę jako kilkuletnia dziewczynka w babcinej kuchni i bawię się skrawkami materiału, igłami i innymi przedmiotami przeznaczonymi dla dorosłych, a moja babcia siedzi obok mnie i realizuje projekty przepięknych garsonek, garniturów i sukienek, po które niebawem przyjdą zadowolone klientki.

Babcia jest mistrzem w swoim fachu. Uszyje absolutnie wszystko: od ubranek dla lalek po suknię, w której moja mama szła do ślubu.

Mając takiego mistrza i guru krawiectwa obok siebie, musiałam iść w jakiś sposób ścieżką babci i wykorzystać talent, który został mi przekazany. I tak się po prostu w moim życiu samo potoczyło, że będąc jeszcze w liceum i chcąc dorobić sobie w wakacje, zaczęłam szyć. Moją pierwszą pracą była praca w jednym z najlepszych salonów ślubnych we Wrocławiu, gdzie rzucona na głęboką wodę wykańczałam przepiękne suknie ślubne. Praca ta miała być tylko zajęciem wakacyjnym, a spędziłam tam kilka naprawdę długich, letnich sezonów.

 Kiedy opowiedziałam babci jak ma wyglądać mój nowy look, babcia z ogromnej szafy, równiutko poukładanych materiałów wyjęła jeden w szalone wzory i neonowe kolory, który moja chrzestna a jej córka przywiozła kilkanaście lat temu z Niemiec.

To nie był skomplikowany projekt. Bluzka została bardzo szybko uszyta a ze skrawków, które zostały, babcia uszyła mi sztukowaną mini spódniczkę.

I takim oto sposobem mam genialne ubranie o cudownych żywych kolorach, które do mojego charakteru i typu kolorystycznego pasuje idealnie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mam coś niepowtarzalnego, niezwykłego, coś, co posiadam tylko ja, czego nie zobaczycie w żadnej sieciówce ani na żadnym innym człowieku.

Buty – Vans

Mam swój neonowy, idealny zestaw 😉

10 thoughts on “Neonowy zestaw idealny”

  1. Piękny, mega ciekawy tekst ;* a zdjeciaaa? Wyszły niesamowicie, świetny klimat, światło, kolory ♥️ No, a o modelce chyba nie muszę mówić, ze najcudowniejsza i jak zawsze pozytywnie zaskakująca ❤️ Zestaw mistrz świetne kolory!!! ????

    1. Dzięki Justi na tyle ciepłych słów. :* Mi też te zdjęcia się bardzo podobają, mają swój klimat. W takim genialnym miejscu musiały wyjść pięknie. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.