LIFESTYLE

W 2018 roku spełniłam jedno z moich marzeń – SAPU

Początek nowego roku to zawsze u mnie czas podsumowań, refleksji na temat tego jakie plany udało mi się zrealizować, a co poszło nie tak jak sobie zaplanowałam.  Z wielką radością muszę przyznać, że ubiegły rok był dla mnie bardzo przyjemny, twórczy i bogaty w ciekawe wydarzenia. I o jednym dzisiaj wam opowiem.

Szkoła SAPU

W lipcu, tydzień spędziłam w Krakowskiej Szkole Artystycznej na kursie dla stylistów mody.

SAPU Kraków

SAPU to jedna z najlepszych szkół modowych w Polsce. Cudownie, że są miejsca, w których wystarczy przekroczyć mury by na własnej skórze, bardzo intensywnie poczuć klimat i zanurzyć się w modzie, sztuce całą sobą. I niesamowite jest to, jak miejsca wpływają na nasze samopoczucie, pomysły, jak pobudzają kreatywność.

Artystki, które ukończyły SAPU

W tej szkole uczyły się między innymi takie artystki jak:

Elena Ciuprina – moja ulubiona ilustratorka mody. Szalenie ciepła, miła i niezwykle utalentowana dziewczyna. Na co dzień Elena odkrywa przed nami świat modelek, wybiegów i projektantów od zupełnie innej strony. Z pierwszych rzędów pokazów, to co ma okazję zobaczyć, przenosi na papier. Ponad rok temu nawiązała współpracę z Magdaleną Kanoniak i stworzyła okładkę i ilustracje do Radzkowego kalendarza. W tym roku we wrześniu ukazała się druga edycja tego projektu.

Anna Kara – pierwszy raz suknie projektantki miałam okazję zobaczyć kilka lat temu w salonie ślubnym, w którym pracowałam i od tamtej pory żadna suknia ślubna nie spodobała mi się tak bardzo, jak pewien projekt Ani. Projektantka ma niepowtarzalny styl, łączy elegancję z nutą ekstrawagancji, jej kolekcje są bardzo kobiece, oryginalne i przeznaczone dla odważnych kobiet.

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz– na twórczość Walerii natknęłam się przypadkiem kilka miesięcy temu na Instagramie. Bardzo podobają mi się kwiatowe projekty autorki. Są tak charakterystyczne, że rzucając okiem, od razu wiemy kto jest twórcą – a to wcale nie tak łatwo osiągnąć. Projektantka na swoim koncie ma kilka kolekcji, liczne pokazy w Europie i USA i sporo publikacji w magazynach modowych. Jej kreacje nosiły: Marcelina, Cleo, Katarzyna Zielińska a ostatnio pojawiły się także w klipie Sokoła w ramach projektu z TYMCZASEM pt. Chcemy Być Wyżej.

Fantastycznie jest uczyć się w murach, do których kiedyś uczęszczały osoby, które darzę ogromną sympatią i których projekty uwielbiam.

SAPU Kraków

Tydzień w Krakowie był magiczny. Kraków to miasto polskiej mody i sztuki, miasto inspiracji i ciekawie ubranych ludzi.

Tam moje serce bije zdecydowanie mocniej i przez głowę przechodziły szalone myśli a może by się tam przeprowadzić?

Rzuć wszystko i przeprowadź się w Bieszczady yyy… do Krakowa  😀

Krakowskiej Szkole Artystycznej SAPU

Kurs Stylizacji Mody – KSA / SAPU

Na kursie stylizacji, w którym brałam udział, było 12 osób, w różnym wieku i o różnych doświadczeniu modowym.

Spędziłam kilka dni wśród blogerów modowych, fryzjerów, stylistów współpracujących przy profesjonalnych sesjach zdjęciowych, osobach piszących dla magazynów, ludzi pracujących na własny rachunek w branży kreatywnej i po prostu pasjonatów.

Nigdy wcześniej nie byłam na żadnym tego typu kursie, więc tak naprawdę nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać.

DZIEŃ I

Krótkie wprowadzenie, teoria a później naszym zadaniem było:

– przeprowadzeniu wywiadu z potencjalnym klientem 

– skomponowaniu mu idealnego zestawu: stylizacji na dzień (do pracy) i stylizacji na wieczór (spotkanie biznesowe, impreza)

– przekonaniu klienta do przedstawionej propozycji.

Jedyne co mieliśmy do dyspozycji to magazyny modowe i kartkę papieru. Takich zestawów w pierwszy dzień musieliśmy przygotować kilka dla kilku uczestników szkolenia i każdy po kolei musiał je zaprezentować i coś o nich opowiedzieć.

Przykład mojej stylizacji, którą przygotowałam dla Kasi:

Kasia zawodowo zajmuje się ubieraniem firm.

Możecie domyślać się, że polecając jej stylizacje „na dzień” trzęsłam nogami czy trafię w gusta i ramy dobrego smaku, w końcu Kasia o dress code wie wszytko.

DZIEŃ II

Moim zadaniem było przeprowadzić indywidualną analizę kolorystyczną. Polegało to na obserwacji klienta i zebraniu wszystkich charakterystycznych cech jego wyglądu (jaki ma kolor i oprawę oczu, włosów, warg, kolor znamion, karnację itp) określeniu, jakim jest typem kolorystycznym oraz jakie odcienie z palety barw mu pasują, w jakich wygląda korzystnie a których powinien unikać.

Zostaliśmy dobrani parami i nawzajem analizowaliśmy siebie. Później przeszliśmy do pomieszczenia, które całe było wypełnione różnymi ubraniami. I tam działaliśmy dalej 😉

DZIEŃ III

Moim zadaniem było określenie typu sylwetki oraz przyporządkowanie odpowiedniego stylu i kroju ubrań do klienta. 

Oprócz tego w ten dzień sporo rozmawialiśmy na temat pracy stylisty przy sesjach zdjęciowych, w magazynach modowych, pracy z klientem oraz o innych możliwościach rozwoju w branży kreatywnej.

DZIEŃ IV 

Stworzenie sesji zdjęciowej.  Łącząc siły całego zespołu, stworzyliśmy 3 sesje zdjęciowe z ubrań i dodatków przyniesionych przez uczestników szkolenia. Każda sesja była w innym stylu. Wspólnie wybieraliśmy ubrania, ktoś wcielił się w rolę modela, ktoś w fotografa, mieliśmy też fryzjera i makijażystkę.

Sesja wyszła cudownie, więcej zdjęć możecie zobaczyć w retro lookbooku 😉

Tydzień wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach dał mi ogromnego kopa do działania. Dał mi ocean inspiracji i morze nowej, bardzo cennej wiedzy, która już mi się przydała. Teraz świadomiej wybieram ubrania, wiem jakie barwy do mnie pasują. Nie ograniczam się co do wzorów, faktur, łączę style. Mam większą, modową pewność siebie i odwagę, której wcześniej mi brakowało.

Moda to sztuka, którą można a wręcz należy się bawić.

Do widzenia Kraków !

Do widzenia SAPU !

Było pięknie <3

6 thoughts on “W 2018 roku spełniłam jedno z moich marzeń – SAPU”

  1. To musiały być wspaniałe i mega inspirujące 4 dni. Też zastanawiałam się nad tym kursem, ale niestety skończyło się tylko na planach. Jednak twój wpis ponownie obudził we mnie chęć uczestniczenia w tych zajęciach. I w tym rok koniecznie muszę się tam pojawić 😀

  2. Wpis niesamowicie inspirujący i zachęcający do wzięcia udziału w takim kursie, można się tyle nowych rzeczy dowiedzieć i nauczyć. Cudownie, ze skorzystałas i tak wiele Ci to dało ;* spełniaj się ❤️ Piekne zdjęcia ;*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.