LIFESTYLE

Kolejkowo – fascynujący świat w miniaturze

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa z jeżdżącymi miniaturami samochodów i pociągów. Makiety przedstawiają miniaturowych mieszkańców (między innymi: plażowiczów, narciarzy, pracowników budowlanych, kibiców śląska, gości weselnych). W dziewięciominutowym cyklu odwzorowane są zmiany pory dnia, po których następuje noc, zapalają się uliczne latarnie, światła w samochodach i budynkach.

Kolejkowo w liczbach:

Kolejkowo to 335 metrów makiety

510 metrów torowiska

15 pociągów, 60 wagonów, 215 samochodów

242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli z Wrocławia, Karpacza i okolic

3437 figurek ludzi i zwierząt -robi to ogromne wrażenie ponieważ wiemy, że praca nad jedną figurką zajmuje doświadczonemu modelarzowi nawet do 6h.

Zobaczcie sami:

Życie ludzi na wsi

Najsłynniejszy neon we Wrocławiu

Dworzec Świebodzki i przesłuchania do „Mam talent”

Szkielet nieukończonego parkingu na którym widniały słynne grafitti „hip hop kemp”, a który został już wyburzony

Szalona zakonnica na rowerze

Nasyp odwzorowany prawie idealnie.

To autentyczne knajpy, sklepy, lokale, które znajdują się pod wiaduktem przy ulicy Bogusławskiego

Noc nad obserwatorium meteorologicznym na Śnieżce

Kamienice wrocławskiego rynku, które tętnią życiem nawet nocą.


Brochowscy pakerzy

Pracownicy budowlani – jeden kopie, reszta patrzy

A na koniec mały psi psikus

Makieta Wrocławia

Makieta została stworzona w najmniejszym szczególe, samochody mają rejestracje wrocławską, w oknach domów można zobaczyć ich mieszkańców w codziennych lub intymnych sytuacjach. Zobrazowane mamy problemy z jakimi boryka się policja (wypadki, przestępców, złodziei), widzimy pacjentów szpitala po kryjomu palących w oknie papierosy. Możemy zajrzeć przez okno do warsztatu samochodowego i podejrzeć mechaników naprawiających samochody. Jesteśmy świadkami wypadków jakie czyhają na pracowników budowlanych na placu budowy, obserwujemy bezdomnego szukającego resztek jedzenia w śmietniku, gwiazdę filmową udzielającą wywiadu dla telewizji na stacji Wrocław Brochów, dzieci bawiących się w Indian na drzewie, złodzieja wkradającego się do mieszkania oraz lokatora czyhającego na niego ze strzelbą w ręce. To tylko kropla w morzu tego co możecie zobaczyć na żywo.

Informacje praktyczne

Kolejkowo to stała wystawa, czynna codziennie od godziny 10.00 – 18.00.

Kolejkowo to świetna zabawa dla całej rodziny.

Przed wejściem koniecznie zaopatrzcie się w papierowy przewodnik, ponieważ w nim znajdziecie informację o obiektach, oraz zagadki dla dzieci i dorosłych polegające na spostrzegawczości.

Miłej zabawy.

3 thoughts on “Kolejkowo – fascynujący świat w miniaturze”

  1. Bardzo ciekawy tekst i zdjęcia, dużo cennych informacji, makieta wykonana w tak precyzyjny sposob ,aż się prosi o odwiedziny 😀 świetna sprawa ;* buziaki;*

    1. Dziękuję Ci Jusiaa, na żywo na prawdę robi to wrażenie 🙂 Jak będziesz we Wrocławiu to polecam odwiedzić, zobaczyć 😛 :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.